d

صفحه اصلی > اخبار > ساخت و ساز تضمین سازندگان را می خواهد نه پلیس ساختمان 
  چاپ        ارسال به دوست

ساخت و ساز تضمین سازندگان را می خواهد نه پلیس ساختمان

 


دبیر انجمن انبوه سازان استان اصفهان با اعتقاد بر صحیح نبودن نظارت های اعمال شده در ساخت و ساز مسکن و ساختمان کشور، گفت: نظارت در پروسه ساخت ساختمان و مسکن فی نفسه صحیح نیست در واقع ارتقاء صنعت ساختمان احتیاج به پلیس ساختمان و نظارت ندارد بلکه نیازمند تضمین سازندگان است.

احمد تولا ضمن بیان متن فوق اظهار داشت: تولیدکنندگان مسکن زمانی که ساخت یک سازه را شروع می کنند آنقدر باید نگران برند و جایگاه و اعتبار کاری خود باشند که بتوانند ساختمان را در مدت زمان تعیین شده ای برای بهره برداران تضمین کنند.

تولا در ادامه افزود: سازندگان مسکن برای ضمانت بیشتر کیفیت سازه خود به بهره برداران لازم است این ضمانت را بیمه کنند و مسئولیت کار خود را به مدت طولانی به گردن بگیرند.

وی با بیان اینکه ارتقاء کیفیت ساخت و ساز مسکن و ساختمان نیاز به تولیدکننده صاحب صلاحیت دارد، اذعان داشت: ساخت و ساز با کیفیت بر عهده شرکت های انبوه سازی حرفه ای است که صلاحیت آنها تعریف شده و جایگاه آنها مشخص شود.

تولا به لزوم تدوین آیین نامه اجرایی ماده 29 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان اشاره کرد و گفت: متاسفانه تدوین آیین نامه اجرایی ماده 29 این قانون که می تواند جایگاه انبوه سازان صاحب صلاحیت و حرفه ای را در صنعت ساختمان مشخص کند به تعویق افتاده که اگر این ماده در سطح کشور تدوین شود بسیاری از مسائل صنعت ساختمان حل می شود.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: در این مسیر انبوه سازان طرف مقابل قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان هستند و آن افرادی که باید این قانون را به سمت اجرا هدایت کنند مدیران اجرایی هستند که متاسفانه اجرا را نزدیک به دو دهه به تعویق انداخته اند.

دبیر انجمن انبوه سازان مسکن استان اصفهان مسئولیت پذیری سازندگان را منوط به در نظر گرفتن پارامترهای تشخیص صلاحیت آنها عنوان کرد و گفت: انبوه سازان به عنوان تولیدکنندگان انبوه مسکن در سطح کشور رتبه بندی و صلاحیت سازندگان را جدی می گیرند و به آن معتقد هستند.

تولا با اشاره به اینکه این رتبه بندی ها از سوی دولت و مسئولان دولتی در صنعت ساختمان به انبوه سازان اهدا می شود گفت: متاسفانه علیرغم اهدای این رتبه ها از سوی دولتی ها خود آنها به این رتبه و صلاحیت ها اعتنا نمی کنند و در اجرا به آنها بها نمی دهند.

وی با بیان اینکه سازندگان دارای رتبه و صلاحیت به سایر سازندگان مسکن ارجعیت دارند، تاکید کرد: سازندگان مسکن دارای رتبه و حرفه ای سازندگان هستند که توانایی تضمین کیفیت ساخت و ساز و سازه خود را دارند و باید دولت به همین رتبه هایی که خود به تولیدکنندگان مسکن واگذار کرده اعتماد کنند و کارهای عمرانی را به آنها واگذار کنند.

تولا سازندگان پاسخگو را همان سازندگان حرفه ای عنوان کرد: چرا که این سازندگان به عنوان فعالان اقتصادی و با فعالیت حرفه ای خود در اجرای پروژه ها کارها را به بهترین نحو ممکن انجام می دهند و نگران اعتبار و برند خود در این بازار هستند.

وی با تاکید بر اینکه تمامی سازندگان مسکن باید برای حفظ جایگاه و اعتبار خود در صنعت ساختمان به سمت کیفی سازی حرکت کنند، تصریح کرد: تولیدکنندگان حرفه ای مسکن باید سازه خود را به نحوی به بهره برداران عرضه دارند که خدمات پس از فروش بلندمدت و قابل قبولی همراه آن باشد تا تفاوت ساخت و سازهای سازندگان حرفه ای و با صلاحیت از افراد بی تجربه و بدون رتبه انبوه سازی برای مشتریان مسکن و ساختمان روشن شود.

تولا در پایان با اظهار تاسف از اینکه بهره برداران تفاوت مسکن با کیفیتی که به دست تولیدکننده با صلاحیت ساخته شده است را از مسکن نامطلوبی که افراد بی تجربه آن را بنا کرده اند را جدی نمی گیرند، گفت: مشکلاتی که امروزه گریبان صنعت ساختمان را گرفته است دلیل یکسان جلوه کردن سازه های با کیفیت و بی کیفیت در چشم بهره برداران است و این مشکل به دست مدیران اجرایی کشور حل می شود که باید این موضوع را فرهنگ سازی کرده و نهادینه کنند.


٠٩:٣٠ - شنبه ٢٦ مهر ١٣٩٣    /    شماره : ١٥٢٧٤    /    تعداد نمایش : ١٢٧٨


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


با کلیک بر روی آیکن +1 ما را در گوگل محبوب کنید :

مدیریت پروژه-cmba

 گواهينامه شايستگي حرفه‌اي ساخت و ساز

فروشگاه كتاب و نرم‌افزار

پودمان آموزشی تربیت کارشناس حرفه ای برنامه ریزی و کنترل پروژه

مدیریت HSE در کارگاه های ساختمانی

يکشنبه ٠٣ مهر ١٤٠١

کل بازديدکنندگان :1117476

بازديدکنندگان امروز :102

............................................................................................................................................................................................................................
| صفحه اصلي | ایمنی | سلامت و بهداشت | محیط زیست | آموزش | ایمنی در ساختمان | اخبار ایمنی | گالری عکس | جستجو | درباره ما | تماس با ما |اخبار


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مؤسسه تحقیق و توسعه خانه عمران می باشد.

Copyright © 2012 CivilHouse - All Rights Reserved